Зміна юридичної адреси

Зміна місцезнаходження під час військового стану – це можливо. Зараз ситуація швидко змінюється, якщо вам потрібна актуальна інформація щодо зміни місцезнаходження – залишайте заявку, наш юрист відповість на всі ваші запитання.

отримати консультацію

Юридична адреса – важливий і обов’язковий реквізит, який повинен бути у кожного бізнесу. Якщо підприємство або підприємець вирішують змінити своє місцезнаходження, то це неодмінно тягне необхідність інформування відповідних державних органів. Зміна юридичної адреси – обов’язкова процедура, яка, однак, не відрізняється легкістю.

Для початку варто відзначити, що в українському законодавстві існує прогалина щодо визначення, що таке юридична адреса. Відсутність загальної норми заповнюється ЦКУ, в якому аналогом служить термін «місцезнаходження» – фактичне розташування офісу або місця виробництва компанії.

На практиці зміни юридичної адреси найчастіше трапляються через виробничу необхідність чи вигоди – нове місце виявляється вигідніше старого. Інші причини – санкція податкової служби, яка змушує бізнес вести роботу за офіційним місцем, або розриву відносин з орендодавцем-власником. У всіх перерахованих випадках потрібно своєчасно змінити відомості про своє офіційне місцезнаходження.

Порядок дій при оформленні зміни юридичної адреси

Вся процедура оформлення зміни юридичної адреси складається з наступних кроків:

 •     проведення загальних зборів учасників;
 •     складання протоколу зборів;
 •     зміна статуту підприємства (при необхідності);
 •     підготовка і подача документів до ЄДР;
 •     повідомлення податкової служби;
 •     проведення переакредитації (при необхідності).

Перший крок – це організація загальних зборів, на якому приймається рішення про зміну місцезнаходження фірми. Голосування має бути зафіксовано в протоколі, який і підтверджує факт волевиявлення учасників компанії.

отримати консультацію

Подача документів в державну реєстратуру

Після того, як збори прийняли рішення змінити місцезнаходження компанії, необхідно в терміновому порядку повідомити реєстратора. Законодавець дає триденний термін на повідомлення, причому термін починає текти з моменту прийняття рішення зборами. Саме тому не рекомендується зволікати і затягувати з процедурою.

Зрозуміло, потрібно також виконати наступні дії:

 1. Звернутися до нотаріуса за посвідченням підписів і протоколу.
 2. Вирішити питання з ліцензіями (якщо проводиться зміна юридичної адреси в ліцензії).
 3. Повідомити податківців.

В іншому випадку, якщо фірма вчасно не повідомить реєстратору про що відбулися зміни, то вона ризикує затягти процедуру на досить тривалий час. Вся річ у тому, що у державних органів є право призупинити перевірку документації, якщо вона подана з порушенням встановленого часового проміжку. Конкретний термін призупинення – 15 робочих днів. Таким чином, підприємство відстрочить собі проходження важливою процедури на трохи понад два тижня. Це може істотно вдарити по планах і складених графіках.

Необхідні документи для зміни юр. адреси

Для перереєстрації місцезнаходження компанії встає очевидне запитання, які документи потрібні для зміни юридичної адреси. Буде потрібно зібрати наступний пакет:

 •     заяву про державну реєстрацію змін;
 •     протокол зібрання;
 •     нову редакцію статуту (при необхідності);
 •     квитанція про оплату арбітражного збору.

Якщо фірма буде діяти через представника, то на останнього буде потрібно також оформити довіреність. Компанія «Супровід» рекомендує діяти саме через фахівця, який знає специфіку перереєстрації та забезпечить стовідсоткову і безпроблемну зміну важливого реквізиту.

Повідомити податкову службу

Українське законодавство зобов’язує кожного платника податків повідомляти про зміну його місцезнаходження. Особливо це стосується компаній, через те, що податки з їх діяльності складають важливу частину бюджету. Згідно ст.183.15 ПКУ, платник податків зобов’язаний повідомити ДПС про зміну свого місцезнаходження протягом 10 робочих днів після того, як адресу буде змінено. При цьому подається ще одну заяву за формою 1-ПДВ зі спеціальною позначкою “Перереєстрація”.

Вартість послуги зміни юридичної адреси

Зміна юридичної адреси в Україні – це комплексна процедура, яка включає виконання наступних дій:

 •     детальну консультацію про особливості зміни місцезнаходження компанії в залежності від регіону, організаційно-правової форми та інших нюансів;
 •     оформлення необхідної документації для реєстратора та податкової;
 •     нотаріальне посвідчення підписів і рішень зборів;
 •     подачу підготовлених документів в державні органи.

Конкретна вартість послуги залежить від обставин справи. Якщо у підприємства не було ніяких проблем з колишнім орендодавцем, а у податківців не виникає зайвих питань, то процедура буде мати мінімальний цінник.

Замовити послугу

Документи що отримає замовник після зміни юр. адреси

Процедура закінчується документальним оформленням та внесенням оновленої інформації до відповідних баз даних держави. За результатами зміни місцезнаходження юридичної особи клієнт отримує на руки:

 •     виписку з ЄДР;
 •     оновлену редакцію статуту;
 •     протокол загальних зборів;
 •     довідку зі служби статистики;
 •     опис документів, які були подані реєстратору.

Таким чином, замовник отримує всі необхідні свідчення і докази успішного проходження процедури. При зверненні в компанію «Супровід» компанія забезпечує собі максимально швидку зміну місцезнаходження, яка не викличе питань у податківців та інших державних органів.

Рекомендується звертатися за допомогою саме до компетентних фахівців. Якщо намагатися самостійно пройти процедуру, тобто великі ризики зіткнутися із затягуванням процесу і відмовами з боку реєструючих органів. Вся річ у тому, що кожен документ перевіряється по правильності форми та змісту, тому без знань специфіки підготовки відповідних свідоцтв компанія буде втрачати час і гроші на тривалу процедуру.

Вирішили працювати з нами?
У вас залишились питання щодо наших послуг, їх вартості та переліку, або ви вже вирішили що хочете працювати саме з нами — у будь якому разі все що необхідно зробити для вирішення обох питань — це нажати на одну з кнопок
Залишити заявку