Як за допомогою ISO сертифікації перемагати у тендерах

ISO-сертифікат – це документ, що підтверджує відповідність послуг або пропонованих товарів державним або міжнародним стандартам якості. Наявність такого сертифіката є невід’ємною гарантією якості.

Чому ISO використовується у тендерах?

Якщо перед вами стоїть завдання участі в тендері, то ISO-сертифікат може бути просто необхідним. Незважаючи на те, що сертифікація ISO є необов’язковою процедурою, вимога до її наявності можуть опинитися в тендерній документації замовника.

Але навіть якщо ні, таким чином ви набуваєте значної переваги перед іншими конкурентами. Адже сертифікація ISO підтверджує наявність на підприємстві діючої системи менеджменту якості продукції.

Саме ISO-сертифікат здатний відкрити вам двері у світ перспективних, особливо вигідних пропозицій. Цей документ означає, що ваша продукція відповідає всім заявленим стандартам якості (міжнародним у тому числі), всі товари випускаються виключно відповідно до норм та вимог, а весь ваш бізнес та діяльність – прозора, а отже, відповідає законодавству України.

Як використовувати сертифікати у своїх цілях?

Обмеження кола учасників у тендері

Як згадувалося вище, наявність ISO-сертифіката показує значну перевагу над іншими учасниками. Це найсильніший маркетинговий засіб, здатний забезпечити вашому підприємству переваги щодо переможця тендера.

Буває, що у процесі розробки тендерної заявки покупець заздалегідь виявляє таку ініціативу та вказує наявність сертифіката однією з умов вибору переможця. Частина 5 статті 23 Закону України “Про публічні закупівлі” дозволяє замовнику вимагати від учасників у тому числі сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі на торгах екологічним та іншим характеристикам.

Таким чином, якщо на етапі підготовки замовником прийнято рішення про включення до переліку документів сертифікату ISO, це може обмежити коло учасників.

 

Перевірка легітимності сертифікатів

Ті, хто беруть участь у тендерах при підготовці тендерної документації, можуть не замислюватися про важливість наявності оригінального ISO-сертифікату. При цьому на ринку існують пропозиції зробити сертифікат ISO всього за кілька годин та за дуже помірну суму, що відрізняється від інших постачальників послуги у півтора-два рази. Якщо ви зважилися на таке, будьте уважні, адже сьогодні відрізнити оригінал від підробки дуже реально. Крім того, можна поставити собі за мету і перевірити сертифікати інших учасників. Можливо, хтось із конкурентів відпаде на цьому етапі.

 

Практика АМКУ (Антимонопольного комітету України) на вимогу сертифікату ISO на тендерах

Антимонопольний комітет України – це державна організація, яка регулює ринки з метою підтримки здорової підприємницької конкуренції. Вона обмежує зловживання ринковою владою. Саме цей орган розглядає скарги щодо дискримінації та неправомірних вимог щодо надання сертифікатів.

Треба сказати, що практика АМКУ має рішення на користь вимоги включення сертифіката ISO в тендерну документацію, так і проти нього.

Список стандартів ISO, за якими проводиться сертифікація, величезний – понад 16000 найменувань. І включення до заявки будь-якого стандарту може суперечити вже наявним рішенням АМКУ. Варто заздалегідь підготуватися до цього питання, щоб ця вимога не була заперечена після самих торгів.

Завантажте чек-лист із перевіркою готовності вашої компанії до тендеру!

 Якщо у вас виникли сумніви щодо оригінальності вашого ISO-сертифіката, якщо ви хочете перевірити сертифікати конкурентів, якщо вам потрібна докладніша консультація щодо сертифікації ISO – звертайтесь до нас! У нас є найбільша сфера акредитації в Україні, ми займаємося цим вже понад 10 років. Ми розберемося у вашій ситуації та наддамо кваліфіковані та професійні послуги з ISO-сертифікації.

 

“Супровід” готовий надати вам підтримку та допомогу у підготовці до тендеру. Отримайте ISO-сертифікат із нашою допомогою та забезпечте відповідність вимогам торгів! Також, ми можемо перевірити ваш ISO-сертифікат на легітимність та надати консультаційні послуги абсолютно безкоштовно!

Телефонуйте чи залишайте заявку, і ми обов’язково зв’яжемося з вами!

Вирішили працювати з нами?
У вас залишились питання щодо наших послуг, їх вартості та переліку, або ви вже вирішили що хочете працювати саме з нами — у будь якому разі все що необхідно зробити для вирішення обох питань — це нажати на одну з кнопок
Залишити заявку