Як перевірити справжність ISO-сертифікату в Україні
Проблема підробки документів є актуальною не лише в Україні, а й у країнах Євросоюзу. А підробка сертифікату ISO є “сприятливою” нішою для такого роду підрядників – адже сертифікація ISO є добровільною, а тому й менш контрольованою.
Звідки беруться підроблені документи та кому це вигідно?
Перша і найголовніша відповідь на це питання – заробіток. Хороша, якісна робота у фотошопі оплачується за досить високим прайсом, а в результаті ви отримуєте документ, який не відрізнити від оригіналу, навіть з мокрими печатками.
Ще один варіант – “свій, перевірений чоловічок” у потрібному місці. Така послуга коштує в рази дорожче, ніж просто коректура у програмі, але відсоток оригінальності такого паперу справді дуже високий.
Вигідно це насамперед тому, хто вирішив на цьому заробити, хоча й у медалі дві сторони. Процес, наприклад, виглядає так:
- ви замовляєте документ за меншу ціну, ніж оригінал, або за приємнішими термінами (менше одного дня), ніж це робиться офіційно;
- виконавець приймає ваше замовлення і робить все відповідно до обумовлених умов (передоплата, анонімність тощо);
- ви отримуєте свій документ.
Схема, здавалося б, виглядає надійною, але не забувайте, що при замовленні документів на такому “чорному ринку” вам ніхто нічим не зобов’язаний, і навіть якщо вам надішлють звичайний білий лист поштою, то пред’явити вам нічого, та й нікому.
Підробка ISO-сертифікатів займає 3 місце у рейтингу, після довідок/ПЛР-тестів на COVID-19 та довідок від різних лікарів/інстанцій, що впливають на отримання прав, медичної книжки, дозволу на роботу тощо. З цим стикаються не лише на територіях країн СНД, а навіть у країнах Європейського союзу.
У будь-якій сфері бізнесу, де це потрібно, наявність ISO-сертифіката означає якість, престиж, викликає довіру і має постачальників і покупців. І багато хто замислюється – навіщо витрачати час на отримання оригіналу, якщо звичайний покупець не зможе розрізнити оригінал від підробки? А якщо організація, що допомагає отримати сертифікат, надала підробку, видаючи це за оригінал?
На що звернути увагу на замовлення сертифікації?
Вибираючи фірму, яка організовуватиме процес видачі ISO-сертифікату, зверніть увагу на пакет документів, які ви отримаєте.
Кожен клієнт, який замовляє ISO-сертифікат у нашій компанії, отримує оригінали всієї документації, а саме:
- Договір надання сертифікаційних послуг;
- Ліцензійну угода на сертифікацію;
- Акти виконаних робіт;
- Оригінал сертифікату;
- Систему менеджменту.
Якщо у когось виникне бажання перевірити сертифікат на справжність, то саме цей перелік потрапляє під саму процедуру перевірки.
Можливо, читаючи цю інформацію, ви розумієте, що процедура отримання вашого вже наявного ISO сертифіката проходила по-іншому. Ми можемо БЕЗКОШТОВНО перевірити ваші сертифікати у всіх базах.
Як перевірити автентичність ISO-сертифіката?
Перше – візуальний огляд. Так, в умовах сучасних реалій майже неможливо відрізнити оригінал від підробки, адже сучасні технології зайшли особливо далеко, але дешеву підробку можна порівняти зі звичайним зразком за водяними знаками, наявності голографічної марки, а сам папір має спеціальні кольори та структуру.
Друге – перевірте організацію, яка надала вам цю послугу. Для цього ви можете звернутися до юристів або Національного агентства з акредитації України.
Третє – перевірка факту видачі сертифікату. На даний момент в Україні немає єдиного реєстру сертифікатів ISO, тому перевірка факту видачі може тривати деякий час. Стандартні методи – дзвінок до органу через день після отримання сертифіката, відправлення письмового запиту, або звернення до фахівців, які підготують усі документи за вас.
Але якщо всі ці дії здаються вам складними або просто не хочете витрачати на це час, “Супровід” допоможе вам перевірити сертифікат ISO – БЕЗКОШТОВНО – просто залиште заявку.
Ми надаємо послуги з перевірки документації на оригінальність, вам лише потрібно залишити заявку і ми зв’яжемося з вами найближчим часом. Супровід візьме все на себе, можете бути спокійні!