Як перемагати в тендерах
Сучасні тендера в Україні
В сучасній Україні тендера займають досить істотний обсяг ринку, будь це будівництво, реклама, або поставка товарів. Але як показує практика зайти на цей ринок досить важко, адже він вимагає не тільки кваліфікації співробітників але і суттєву просідання за вартістю.
Далеко не всі замислюються про те, як можна отримати більше грошей і почати заробляти на тендерах, а не брати участь.
Аналіз тендерної документації
Аналіз документів найважливіший момент, який має прямий вплив на те, чи будете ви брати участь і чи маєте можливість перемогти в тендері.
Для легкого визначення шансу отримання тендера іноді досить просто подивитися на велику кількість сертифікатів ISO – чим їх більше, ніж дорожче для нових учасників ринку вхід на тендер, і тим більше шанс того що тендер складався під конкретну компанію.
Ключові фактори участі в тендері
Те що тендер пишеться під конкретного учасника не завжди погано для досвідченого гравця, іноді це великий плюс, адже тоді в ціну закладено “кешбек” замовнику, і при справедливою ціною конкурент залишиться в мінусах і відмовиться від тендера. Таким чином, один раз отримавши сертифікати ви отримуєте можливість змагатися навіть з тими, хто спочатку готував цей тендер для себе.
Підготовка тендерної документації
Це – найважливіший момент після аналізу. Погано підготовлена тендерна документація може знищити ваші шанси перемогти в тендері навіть в тому випадку, якщо у вас найкраща ціна, строки, і взагалі 100% відстрочка оплати. Для підготовки краще виділити більше часу, ніж необхідно, виписати всі незрозумілі або сумнівні моменти з ТД на окремий лист і пройтися по ним додатково. Часто бувають незвичайні документи, наприклад – листи-підтвердження, технічні умови на послуги, різні сертифікати які в принципі нікому особливо не потрібні.
Перевірка тендерної документації
За роки роботи в цій сфері ми зустрічали багато випадків коли банально “замилені” очі співробітника допомагали конкурентам перемогти. Просто не помітив, забули підписати, прикріпили не той документ, думаю всі з цим стикалися. Ми рекомендуємо щоб перевіркою займався сторонній від цього співробітник, якому досить дати просту задачу – “знайди помилки, друкарські помилки, і перевір дату і підпис”. Навіть такий додаткової перевірки буде досить для виявлення помилок заснованих на неуважності і втоми тих хто готує ТД.
Прочитати більше про сертифікати ISO і інші документи, які досить часто зустрічаються в тендерах ви можете за посиланням Сертифікація ISO 9001:2015