Зміна системи оподаткування

Зміна системи оподаткування під час військового стану – це можливо. Зараз ситуація швидко змінюється, якщо вам потрібна актуальна інформація щодо зміни системи оподаткування – залишайте заявку, наш юрист відповість на всі ваші запитання.

отримати консультацію

Діяльність підприємств має різний характер. Дуже часто універсальні норми права, встановлені державою, не враховують особливості конкретного суб’єкта. Українське законодавство, як і в більшості інших країн, дозволяє компаніям вибирати оптимальну схему податкових зобов’язань. Зміна системи оподаткування – потрібна процедура, що дозволяє підлаштувати та адаптувати норми права під економічну специфіку роботи фірми.

Види системи оподаткування

В Україні встановлено дві системи: загальна та спрощена (єдиний податок). «Спрощенка», своєю чергою, ділиться на 4 групи, в залежності від категорії суб’єктів, розміру прибутку, виду діяльності та інших факторів. правильна зміна системи оподаткування дозволить оптимізувати витрати та податкове навантаження на підприємство. Щоб зробити грамотний вибір, необхідно:

  1. Проаналізувати особливості окремо взятого бізнесу.
  2. Порівняти варіанти оподаткування один з одним.
  3. Оцінити доцільність переходу на основі отриманих даних.
  4. Перейти на обрану схему.

Загальна система має наступні ставки податків:

  • податок на прибуток – 18% від чистого прибутку компанії за підсумками року (кварталу);
  • ПДВ – 20% – у разі, якщо підприємство є платником ПДВ.

Загальна схема використовується повсюдно, але вона відрізняється складністю ведення звітної документації. Альтернатива – «спрощенка», в якій використовується тільки єдиний податок, розмір якого залежить від виду діяльності суб’єкта.

Добровільна і вимушена зміна системи оподаткування

Зміна системи оподаткування ТОВ може здійснюватися як добровільно, так і вимушено. Самостійно на єдиний податок можна перейти, якщо ваше підприємство підходить під перелік наступних умов:

  • Ви займаєтеся діяльністю, на якій дозволено перебування на єдиному податку;
  • Сума Вашого доходу не перевищує встановленого максимуму для обраної групи єдиного податку;
  • Форма власності підходить для використання обраної групи єдиного податку.

У зазначених ситуаціях суспільство має право самостійно перейти з однієї групи єдиного податку «спрощенки» в іншу, за винятком випадку перевищення ліміту доходів. Якщо обсяг доходу вище межі в існуючій групі, то необхідно:

  1. Скласти і направити заяву про перехід до 20 числа поточного місяця.
  2. Обкласти суму понад установлений ліміт єдиним податком у розмірі 15%.
  3. Оплатити податок в новій групі.
  4. Скласти і здати квартальну декларацію.

У декларації важливо відобразити суми, які перевищують існуючий ліміт (і застосований до них єдиний податок), та суми, дозволені в конкретній групі.

отримати консультацію

Особливості зміни системи оподаткування підприємства

Само по собі зміна системи оподаткування ТОВ може мати два варіанти: або суспільство переходить на «спрощенку», або воно відмовляється від неї. При переході на спрощену схему потрібно підготувати заяву, форма якого затверджена Наказом Мінфіну №308 від 16.07.19 р У заяві необхідно вказати повне найменування товариства, поточну систему оподаткування та іншу важливу інформацію. Можливі наступні варіанти подачі акту:

  • особисто або через представника;
  • поштовим відправленням;
  • електронним способом, з відповідною цифровим підписом представника;
  • разом із заявою про державну реєстрацію підприємства (якщо перехід планується відразу після створення компанії).

Платник податків зобов’язаний подати заява не пізніше 15 днів до наступного звітного кварталу. Варто відзначити, що перехід на «спрощенку» доступний тільки один раз за звітний рік. Таким чином, слід попередньо зважити всі плюси і мінуси майбутнього зміни податкового статусу.

Інша ситуація – це відмова від спрощеної системи. При переході на загальну схему діє інший термін подання заяви – не пізніше 10 днів до наступного кварталу (згідно ст.298 НК України). Фактична зміна схеми з «спрощенки» на загальний тип відбудеться з 1 числа місяця, наступного за поточним кварталом. Примітно, що перехід на загальну систему буде обов’язковий у разі, якщо суспільство не виконує умови певної групи єдиного податку.

Оподаткування установи охорони здоров’я і сільгосппідприємства

Особливості чинних систем оподаткування залежать від категорії платника податків. Особливу увагу законодавець приділяє двом суб’єктам – установам охорони здоров’я та сільськогосподарським підприємствам.

Для сільгосппідприємств оптимальні наступні варіанти:

  • загальна система (для великих компаній, які володіють великими сільськогосподарськими угіддями);
  • четверта група «спрощенки».

На практиці четверта група визнається найбільш вигідною, за рахунок одноразової необхідності подання звітності в році і звільнення фізичних осіб-платників від земельного податку. Варто відзначити, що навіть при переході з третьої групи в четверту необхідна наявність умов, зазначених у законодавстві. Саме тому важливою є попередня перевірка наявності всіх вимог.

Для закладів охорони здоров’я потрібно враховувати особливості сучасної медичної реформи в законодавстві – більшість установ стали розглядатися як комунальні некомерційні підприємства (КНП), а не бюджетні організації, відповідно, змінився і характер фінансування зазначених суб’єктів. Для таких установ підійде статус неприбуткової організації, які фахівці Супровід зможуть оформити в найкоротші терміни.

отримати консультацію

Термін зміни системи оподаткування

Зміна системи оподаткування підприємства залежить від обраної схеми:

  • заяву під час переходу на «спрощенку» потрібно подавати за 15 днів до початку наступного звітного кварталу;
  • при переході на загальну систему – за 10 днів до початку наступного звітного кварталу;
  • При реєстрації платником ПДВ за 10 днів до початку нового місяця.

Процес розгляду заявки податковим органом можна істотно прискорити, якщо вдатися до допомоги фахівців Супровід. Наша компанія здійснює перереєстрацію статусу юридичних і фізичних осіб протягом декількох робочих днів (включаючи підготовку заяви та перевірку умов для переходу).

Вартість зміни системи оподаткування підприємства

Ціна переходу залежить від поточної системи оподаткування, групи (якщо підприємство вже перебуває на «спрощенку»), обсягів доходу та виду діяльності суспільства. Разом з Супровід ТОВ може істотно скоротити як грошові, так і тимчасові витрати на перереєстрацію системи оподаткування, завдяки грамотній підготовці заяви та правильному поводженню з державними реєстраційними органами.

змінити систему оподаткування

Переваги роботи з Супровід

Компанія Супровід гарантує підприємствам:

  • Найкоротші терміни переходу. Зміна групи єдиного податку здійснюється протягом пари днів (з урахуванням підготовки документації);
  • гарантію переходу. Відповідність всім необхідним умовам для зміни системи оподаткування;
  • оптимізацію податкового навантаження. Наше завдання – полегшити фінансовий тягар для українських підприємств.

Супровід працює як зі звичайними компаніями, так і з ВПП і сільгосппідприємствами. Завдяки професійному підходу та знанню податкової оптимізації ми дамо детальну консультацію щодо необхідної системі оподаткування з подальшим переходом.

Вирішили працювати з нами?
У вас залишились питання щодо наших послуг, їх вартості та переліку, або ви вже вирішили що хочете працювати саме з нами — у будь якому разі все що необхідно зробити для вирішення обох питань — це нажати на одну з кнопок
Залишити заявку