Сертифікація ISO для тендеру – як насправді
Зустріли у тендерних вимогах сертифікат ISO і тепер думаєте треба приймати участь, чи не треба.
Відверто кажучи сертифікати ISO досить часто викорисутоваються для маніпуляції переліком учасників та для перемоги без зменшення вартості, тож ви можете використовувати їх як для участі у тендері, так і для того щоб посунути інших.
Чому сертифікація ISO працює у тендерах
Тут все доволі просто, дічим законодавством не встановлено заборони щодо вимог, які не є дискримінаційними. Тобто, наприклад, якщо Замовник хоче забезпечити стабільну якість отриманих послуг або товарів – він пише що учасник зобовʼязаний впровадити систему менеджменту якості згідно ISO 9001:2015.
Якщо ж Замовник “ну дуже сильно” хвилюється за екологію – є стандарт на систему екологічного менеджменту ISO 14001:2015 року.
І все це працює за законом, тому що такі сертифікати можуть отримати будь які учасники.
Як реально відбувається сертифікація
Ми розуміємо що для 90% наших замовників необхідно “просто отримати сертифікат”, проте, у будь якому разі для сертифікації необхідно зробити багато роботи. В першу чергу це необхідно для того щоб вас не дискваліфікували після перемоги через ненадання документів які підтверджують наявність системи менеджменту.
Тож, для того щоб видати сертифікат ми робимо наступне:
- Розробляємо систему менеджменту згідно необхідного вам стандарту (9001, 14001, 45001 та інші);
- Робимо звіт про аудит, який підтвердить впровадження у вас системи менеджменту (без виїзду);
- Готуємо заявку на сертифікацію для повноти особистої справи на випадок аудиту контролюючих органів;
- Готуємо і затверджуємо з вами проекти сертифікатів;
- Реєструємо сертифікати, надсилаємо скани;
- Оригінали усіх документів ми надсилаємо новою поштою.
отримати сертифікат для тендеру
Наша акредитація та інші питання
В нас є декілька органів, це необхідно для зменшення ризиків для клієнтів, тож ми стабільно працюємо без зайвих проблем.
У органів є акредитації НААУ, IAF, також є Європейський орган для сертифікації експортерів, і 8 років співпраці з німецьмими TUV.
Цей перелік надає вам можливість обирати вартість сертифікації, тому що, наприклад, європейська (дійсно європейська, а не як то кажуть “міжнародна”) сертифікація коштує від 4000 євро. При цьому в Україні вартість починається від 8000 гривень і такі сертифікати також можуть підійти для тендерів, проте не для усіх.
Від чого залежить вартість сертифікації
- Орган сертифікації;
- Кількість персоналу – тут пряма залежність до кількості роботи під час розробки необхідних документів;
- Термін – якщо треба за 1 день – це дорожче. Також, ви отримаєте за день тісльки сертифікат, все інше – протягом 3-5 днів.
Якщо вам необхідна сертифікація і ви хочете отримати її з гарантіями того що все буде добре – звертайтесь до нас. Ми відверто розкажемо про нюанси які є, і ви зможете прийняти рішення яке вас влаштує.