Що таке КВЕДи, та навіщо вони потрібні

suprovidadmin
23 Лютого 2020
3 хв. читання

Якщо ви опинились на цій сторінці, то Вам цікаво що таке КВЕД, яке вони мають відношення до видів діяльності, і як з ними працювати.

Для початку – розшифруємо абревіатуру КВЕД – Класифікатор Видів Економічної Діяльності.

Тобто КВЕД – це код, який відповідає за певний вид діяльності Товариства або ФОП, необхідний для класифікації суб’єктів підприємницької діяльності за сферами діяльності.

Спочатку усі КВЕДи поділено на секції, секції поділено на розділи, розділи на групи, а групи на класи. При цьому, секції непотрібно вказувати, вказується тільки розділ, група та клас.

Наприклад, у будь якої рекламної компанії обов’язково буде КВЕД 73.11 – рекламні агентства. Нижче його розшифровка.

7 3 . 1 1
Розділ Група Розділовий знак клас клас

Перша – «73» відповідає за класифікації головного напрямку. Тобто, усі КВЕДи, які мають відношення до реклами починаються з «73» – це розділ. Друга частина КВЕД відповідаю за вузьку спеціалізацію, у нашому випадку це «1» (та що одразу за крапкою) – відповідає за більш точну класифікацію – це група. Наприклад у розділі «73» є «73.1» та «73.2».

Під час обрання КВЕДу (як це виглядає можна подивитись за цим посиланням) ви знаходите необхідну категорію, і бачите її першу частину. Потім, переходите далі, і бачите другу частину коду – «73.Х» де «Х» – та сама друга частина. Обираєте яка саме частина КВЕД вам необхідна і переходите далі. Після цього ви бачите заключну частину коду – останню цифру – це і є клас КВЕД. Саме вона говорить державі чим Ви займаєтесь, і саме повний код з чотирьох символів необхідно вказати для реєстрації ТОВ або ФОП.

Коли ви перейдете далі, ви побачите перелік діяльності, який дозволено проводити на обраному КВЕДі. Обов’язково ознайомтесь з ним, тому що держава не завжди вважає так само як Ви, і, наприклад, те що ви можете називати програмуванням для держави буде обслуговуванням комп’ютерних мереж, а це вже інший код.

У Євросоюзі, до речі, можна обрати так званий «верхній» код, тобто не треба писати у перелік «73.11», «73.12» і т.д., достатньо вказати «73» і ви можете займатись усією рекламною діяльністю.

Чому необхідно перевіряти КВЕДи? Від них залежить ваша податкова ставка. Наприклад, якщо ви зареєстровані як ФОП, та є платником єдиного податку, Ви вимушені займатися тільки тими видами діяльності, які вказані у вашому свідоцтві платника єдиного податку. Якщо під час податкової перевірки буде виявлено невідповідність, то вам нарахують додатково 15% від суми грошей, яку ви отримали за ці послуги або товар.

Окрім цього, для держави КВЕДи необхідні для класифікації підприємств за видами діяльності, це допомагає аналізувати тенденції ринку, яких компаній відкривається більше, яких менше.

Більше про єдиний податок Ви можете прочитати у відповідному розділі бази знань на нашому сайті – «єдиний податок»

Вирішили працювати з нами?
У вас залишились питання щодо наших послуг, їх вартості та переліку, або ви вже вирішили що хочете працювати саме з нами — у будь якому разі все що необхідно зробити для вирішення обох питань — це нажати на одну з кнопок
Залишити заявку