Розробка технічних умов

Технічні Умови на продукцію – це внутрішній нормативний документ, який зазначає важливі характеристики Вашого продукту, такі як: його головні характеристики, умови зберігання та транспортування, маркування продукції, та методи перевірки його якості.

отримати консультацію

Коли Вам дійсно необхідні ТУ на продукцію

  1. Якщо Ви виготовляєте продукт, який кращий за діючі національні стандарти, такі як ГОСТ та ДСТУ;
  2. Якщо у Вашого продукту є якісь особливі методики перевірки якості та відповідності;
  3. У разі, якщо Ви виготовляєте продукцію, на яку немає діючих ГОСТів та ДСТУ;
  4. Ви хочете отримати сертифікат відповідності (якості) на вашу продукцію;
  5. Ви хочете захистити себе від деяких складнощів під час використання, зберігання або транспортування продукції.

Це не виключний перелік, але його достатньо для того щоб почати думати про розробку технічних умов.

Як проходить розробка

Розробка технічних умов – не завжди швидкий процес. У більшій частині випадків розробка ТУ займає від 7 до 12 календарних днів, але, якщо у Вас виключно складна продукція, або вона належить до вузького сегмента ринку, розробка ТУ може зайняти більше часу. У будь-якому разі, до підписання договору ми повідомимо Вам точні строки та вартість розробки технічних умов.

Основні етапи розробки ТУ наступні:

  1. Заповнення заявки на розробку технічних умов – у заявці зазначають необхідні для початкового прорахування дані, такі як назва продукції, перелік, особливі характеристики (якщо вони є). Цього достатньо для прорахування вартості наших послуг.
  2. Підписання договору – ми встановлюємо строки на розробку, та вартість наших послуг. Після цього вони незмінні у будь-якому випадку, навіть якщо нам необхідно буде переробити усе спочатку.
  3. Початок розробки та надання відповідей на додаткові запитання щодо Вашого продукту – у процесі розробки технічних умов дуже часто виникають деякі моменти та нюанси, які Ви знаєте краще нас, все ж таки це Ваша продукція :).
  4. Затвердження технічних умов – ми надаємо Вам на перевірку проєкт ТУ, ви його перевіряєте, якщо є якісь зауваження, які не йдуть у розрізі з діючим законодавством України – ми робимо так, як Вам потрібно. Строк перевірки не включено у строк надання послуг.
  5. Коригування за Вашими зауваженнями та фінальна перевірка. Зазвичай це один – два дні, і у Вас є готові ТУ на продукцію.

Після розробки ТУ є ще реєстрація технічних умов, про неї можна детально прочитати за посиланням.

Розробити ТУ

Як виглядають технічні  умови

Це документ обсягом від 12 сторінок, який звичайно складається за наступних розділів:

  • Сфера застосування – тут зазначається опис Вашої продукції, де її планується використовувати, загальні застереження щодо якості.
  • Нормативні посилання – розділ, у якому є повний перелік нормативних документів, гостів та ДСТУ, з якими пов’язана Ваша продукція. Усі вимоги до продукту та безпеки не повинні бути гіршими ніж ті, що зазначені у державних вимогах, якщо такі існують.
  • Технічні вимоги – тут все просто, перелік показників, яким повинна відповідати Ваша продукція за державними стандартами (а також за Вашими особистими, якщо потрібно, за умови що вони не гірші ніж у держави), порядок маркування, склад вашої продукції та інші.
  • Вимоги безпеки – вимоги безпеки до продукції, наприклад правила утилізації, наявності важких металів, тощо.
  • Правила приймання – це правила приймання сировини, вони зазначаються якщо такі правила існують. Наприклад для харчової продукції це дуже важливий розділ, який може допомогти Вам зменшити вірогідність псування сировини.
  • Методи контролювання – перелік інструкцій щодо перевіряння якості Вашої продукції. Цей розділ, разом із розділом «Технічні вимоги» необхідний для сертифікації Вашої продукції.
  • Транспортування та зберігання – розділ, у якому зазначаються вимоги до складських приміщень, вимоги до транспортування, ті інші нюанси з якими Ви можете зустрітись під час реалізації Вашого продукту.

Технічні умови можуть містити у собі також інші розділи, однак зазначені вище використовуються майже у ста відсотках ТУ.

З тим, як виглядають ТУ Ви можете ознайомитись тут(ТУ на дезінфікуючий засіб) або тут(ТУ на паливні брикети).

Ми розуміємо що Вам цікава вартість розробки технічних умов, але вона відрізняється у залежності від продукції. Для прорахунку можете розраховувати приблизно на 12000 гривень без ПДВ, але це середня вартість, і вона може бути нижче. Дізнатись точну вартість розробки технічних умов можна залишивши заявку на прорахування – ось вона.

отримати консультацію

Вирішили працювати з нами?
У вас залишились питання щодо наших послуг, їх вартості та переліку, або ви вже вирішили що хочете працювати саме з нами — у будь якому разі все що необхідно зробити для вирішення обох питань — це нажати на одну з кнопок
Залишити заявку