Реєстрація платником ПДВ
Реєстрація платником ПДВ під час військового стану – це можливо. Зараз ситуація швидко змінюється, якщо вам потрібна актуальна інформація щодо реєстрації ТОВ платником ПДВ – залишайте заявку, наш юрист відповість на всі ваші запитання.
В українському законодавстві жоден інший податок за масштабом і обов’язковості не може зрівнятися з ПДВ. Податок на додану вартість зобов’язана платити переважна більшість юридичних осіб та підприємців – він становить левову частку всіх податкових надходжень до державної скарбниці. Однак, незважаючи на своє охоплення, дане зобов’язання поширюється не на всіх суб’єктів. Реєстрація платників ПДВ – це можливість увійти в коло осіб, які охоплюються даним податком.
Хто може стати платником ПДВ
Центральне значення в визначенні кола осіб, зобов’язаних сплачувати ПДВ, має Податковий Кодекс України. У розділі 5 зазначеного нормативного правового акта встановлено, що платниками ПДВ є:
- організації та підприємці, які ведуть діяльність на загальній системі оподаткування;
- суб’єкти, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування і сплачують єдиний податок за ставкою 3%;
- суб’єкти, що здійснюють імпорт в Україну;
- представництва закордонних фірм;
- інвестори, на яких поширюється дія угоди про розподіл продукції.
Таким чином можна зробити висновок, що обов’язкова реєстрація платником ПДВ є вкрай потрібною процедурою, через те, що дане податкове зобов’язання входить в список стандартних. Більшість комерційних суб’єктів, що діють в Україні, сплачує цей податок до державної скарбниці.
Якщо організація або підприємець знаходяться на системі оподаткування, яка не надає можливості стати платником ПДВ, то зареєструвати себе як платник цього податку вони не зможуть. Спочатку необхідно буде зробити перереєстрацію на іншу групу єдиного податку або зовсім перейти на загальну систему. У список виключень також входять філії – дані відокремлені підрозділи фірм не платять ПДВ, оскільки не є самостійними платниками податків.
Примітно, що для деяких суб’єктів, які входять в список осіб, що платять податок на додану вартість, реєстрація не є обов’язковою. Обов’язкова реєстрація для залізничних підприємств та платників податку на прибуток з обсягом доходу від 1 мільйона гривень, а також осіб, які планують вести господарську діяльність і самостійно бажають перейти на сплату ПДВ.
За загальним правилом, однак, статус платника ПДВ присвоюється автоматично – він починає діяти незалежно від бажань самого платника податків, оскільки є базовою нормою податкового законодавства. Варто розібрати докладніше дане правило і визначити коло осіб конкретніше.
Для кого ПДВ це обов’язок
Діє загальне правило: в обов’язковому порядку є платниками ПДВ особи, чий оподатковуваний дохід в останні 12 місяців перевищив 1 мільйон гривень. Це можуть бути:
- підприємства торгівлі;
- експедитори;
- туроператори;
- виробники продукції;
- айті компанії;
- імпортери та експортери;
Важливо відзначити, що, крім безпосереднього ліміту в 1 мільйон гривень, мають значення також і конкретні операції, що здійснюються комерційним суб’єктом. Наприклад, до них відноситься обсяг комісійної винагороди, одержуваного експедитором і туроператорами за надані послуги з постачання.
Таким чином, перед визначенням зобов’язання для конкретного платника податків слід визначити його обсяг доходу за останні 12 місяців. Варто відзначити, що в суму входить не тільки винагорода за безпосереднє обслуговування або перевезення товарів, а й попередня оплата.
Для кого оплата ПДВ це добровільно
Якщо суб’єкт комерційної діяльності не підпадає під жодну з перерахованих вище умов для здобуття обов’язкового статусу платника ПДВ, то законодавство дозволяє отримати даний статус навіть при відсутності зазначених вище умов. Наприклад, така можливість є у:
- організацій, чий дохід за 12 місяців склав менше ніж 1 мільйон гривень;
- підприємців, які реалізують операції, неоподатковувані ПДВ;
- юридичних осіб і підприємців, які під час власної реєстрації хочуть отримати статус платника податків ПДВ.
Згідно ст.182.1 ПКУ, «Якщо особа, яка відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою».
Переваги роботи з Супровід
Компанія «Супровід» розуміє, наскільки важливо вчасно зареєструвати власне підприємство як платника ПДВ, щоб уникнути штрафів і інших витрат. Це ж стосується і підприємців, які хочуть отримати відповідний статус для створення особливих умов роботи. Реєстрація платником ПДВ в Україні від компанії «Супровід» – це:
- Гарантія швидких термінів. Ми проводимо процедуру в максимально стислий час;
- безвідмовне схвалення. Безпроблемне отримання статусу платника податків ПДВ;
- чесні умови. Обслуговування на заздалегідь обговорених умовах.
Ми працюємо для всіх підприємців і підприємств Дніпра і готові надати всебічну юридичну підтримку для Вашого бізнесу.