Зміни в статутному капіталі

Зміни у статутному капіталі під час військового стану – це можливо. Зараз ситуація швидко змінюється, якщо вам потрібна актуальна інформація щодо змін у статутному капіталі – залишайте заявку, наш юрист відповість на всі ваші запитання.

отримати консультацію

Будь-який бізнес може як розвиватися, так і скорочувати свої масштаби діяльності. У багатьох випадках паралельно зі зміною розмірів доходів і прибутку необхідно внесення змін до статутного капіталу  є одним з найважливіших компонентів товариства з обмеженою відповідальністю. Відповідне документальне оновлення потребують знання процедур і норм права, з чим може допомогти компанія «Супровід».

Особливості змін в статутному капіталі

Ключові нормативні акти, що відповідають за регулювання статутного капіталу товариства – це ЦКУ, ГКУ та Закон про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. На практиці внесення змін до статутного капіталу ТОВ проводиться при збільшенні масштабів діяльності підприємства і його прибутку, тому від суб’єкта потрібно змінити капітал в більшу сторону.

Можливі три варіанти збільшення розмірів статутного капіталу:

  • внесення нерозподіленого прибутку;
  • додаткові внески від учасників;
  • додаткові внески від третіх осіб.

Внесення нерозподіленого прибутку можливо, коли суспільство вирішило реінвестувати кошти, а не виплачувати дивіденди учасникам. Таким чином прибуток стає частиною ТОВ, а не кожного члена окремо. При цьому варто відзначити, що склад учасників і розподіл їх часток не змінюється при внесенні нерозподіленого доходу в «загальний фонд».

Статутний капітал також можна збільшити й через додаткові внески. При цьому внесок від третьої особи фактично є підтвердженням його подальшої участі в ТОВ. Законодавець, проте, залишив за поточними учасниками переважне право на додатковий внесок, який збільшує розмір статутного фонду пропорційно частці самого учасника. Таким способом члени ТОВ захищені від інтервенції третіх осіб.

Примітно, що збільшення «загального фонду» можливо тільки після внесення всіх внесків від усіх учасників в повному обсязі. Саме зміна в статутному капіталі оформляється аналогічно первісним створення спільних коштів, тобто — через емісію корпоративних прав та бухгалтерський облік.

дізнатись вартість

Термін внесення змін до статутного капіталу

Конкретна тривалість процедури залежить від способу внесення коштів в «загальний фонд» (або через нерозподілений прибуток, або через додаткові внески) і правильності бухгалтерського обліку проведеної операції. Компанія «Супровід» організовує грамотне оновлення статутного капіталу в найкоротші терміни — до 2 робочих днів, включаючи детальну консультацію та підготовку необхідних документів (протоколу зборів або рішення єдиного власника ТОВ).

Якщо планується зменшити розмір статутного капіталу, то потрібно зазначити, що виконавчий орган ТОВ після винесення відповідного рішення зобов’язаний повідомити всіх учасників про зменшення загальних коштів протягом 10 днів (при цьому у кредиторів буде 30 днів на реагування), що також входить в тривалість процедури.

Вартість послуги зміни в статутному капіталі

Ціна закріплення нового розміру в статутному капіталі залежить від Терміновості робіт і кількості засновників. Для прикладу, внесення змін до статутного капіталу ТОВ з одним засновником без терміновості варто 2.000 гривень. Компанія «Супровід» проводить якісну процедуру за мінімальною вартістю та відображає всю необхідну інформацію в документах. Це стосується як оподаткування, яке тісно пов’язане зі збільшенням капіталу, так і бухгалтерського обліку.

змінити статутний капітал

Переваги роботи з Супровід

Компанія «Супровід» пропонує внести зміни в статутному капіталі ТОВ в Дніпрі:

  • Швидко. 2 робочих дні — і інформація вже оновлена;
  • якісно. Ніяких конфліктів між учасниками та суспільством;
  • надійно. Повна відповідність законодавству України.

Наше завдання   позбавити підприємства Дніпра від бюрократичної тяганини та скоротити витрати на формальні операції, пов’язані зі статутним капіталом. Робота «Супровід» позитивно позначиться на податкової оптимізації та бухгалтерському обліку компанії-клієнта.

Вирішили працювати з нами?
У вас залишились питання щодо наших послуг, їх вартості та переліку, або ви вже вирішили що хочете працювати саме з нами — у будь якому разі все що необхідно зробити для вирішення обох питань — це нажати на одну з кнопок
Залишити заявку