Зміна найменування

Зміна назви підприємства під час військового стану – це можливо. Зараз ситуація швидко змінюється, якщо вам потрібна актуальна інформація щодо зміни назви – залишайте заявку, наш юрист відповість на всі ваші запитання.

отримати консультацію

Найменування юридичної особи – один з найважливіших і обов’язкових ідентифікаційних ознак організації, про що прямо говорить Цивільний кодекс України в ст.90. При цьому даний реквізит може мати не тільки повну, але і скорочену форму, яка також повинна бути зафіксована. Назва, як важливий реквізит компанії, фіксується в ЄДР, установчої документації та ліцензіях, тому зміна найменування юридичної особи неминуче призводить до необхідності оновлювати установчі документи та реєстраційні дані, що знаходяться в Реєстрі.

Вимоги до зміни найменування

Назва організації – унікальний реквізит, який не повинен збігатися з уже зареєстрованими аналогами. Саме тому важливо заздалегідь придумати оригінальне найменування і перевірити його перед тим, як починати зміна фірмового найменування юридичної особи. Крім вимоги до унікальності, існують також правила складання самого реквізиту. Назва:

 • Має включати інформацію про організаційно-правову форму юридичної особи. При цьому назва пишеться в лапках після вказівки форми;
 • Має викладатися українською мовою. Додатково реквізит може бути виконаний англійською мовою;
 • Не повинно містити реквізити державних органів і муніципалітетів, терміни та заборонену символіку з абревіатурами;
 • Не повинно містити посилання на особливості діяльності організації (виключення – банки, фонди, біржі, партії та ряд інших установ). – проте ця вимога дуже часто ігнорується як реєстраторами, так і підприємствами.

Є й додаткові вимоги до кожної організаційно-правовій формі. Господарські товариства не можуть переймати назви державних органів і муніципалітетів, повні товариства повинні включати відомості про учасників, а ТОВ повинно включати словосполучення «товариство з обмеженою відповідальністю» (це ж стосується і товариства з додатковою відповідальністю). Для філій та представництв також є вимога: згідно з останнім абзацом Наказу Міністерства Юстиції України №368 / 5 від 2012 року, назва відокремленого підрозділу має включати слова «філія» або «представництво», а також посилання на головну організацію.

Унікальність назви перевіряється в ЄДР. Умова оригінальності – ключове, тому Супровід настійно рекомендує провести перевірку найменування перед тим, як починати внесення змін до найменування юридичної особи.

перевірити назву

Документи для зміни найменування

Ключове значення мають положення ст.17 Закону №755-IV. Будуть потрібні такі документи:

 • заяву;
 • протокол загальних зборів або рішення одноосібного власника;
 • оновлена редакція установчого документа;
 • квитанція про сплату державного мита (встановлюється ст.36 Закону №755).

При цьому, документи завіряються нотаріально. Після завірення, всі документи подаються державному реєстратору, який повторно перевіряє перелік і правильність заповнення поданих документів, і проводить зміни.

Вартість послуг перейменування юридичної особи

Зміна найменування юридичної особи може включати як базову процедуру, так і додаткові дії. Стандартна перереєстрація від Супровід коштує від 2000 гривень і включає:

 • розробку протоколу або рішення про зміну назви підприємства;
 • оновлення установчого документа;
 • підготовка документів для реєстратора;
 • Засвідчення всіх документів у державного реєстратора;
 • Сплату державного мита;
 • Оплату витрат на нотаріальне завірення документів;

Таким чином, в комплект послуг входять всі витрати та необхідні дії щодо зміни назви юридичної особи. Замовник послуги отримує повний юридичний супровід і гарантований результат при зверненні в Супровід. Варто зазначити, що ми працюємо на всій території України.

дізнатись вартість

Додаткові послуги:

 • перереєстрація розмірів статутного капіталу;
 • зміна місцеперебування підприємства;
 • виготовлення печатки з оновленою назвою.

Варто відзначити, що при приведенні найменування у відповідність з нормами закону, адміністративний збір за реєстрацію не оплачується: згідно ст.36 Закону України №755-IV, «Адміністративний збір НЕ справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичних осіб … у тому числі змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із законами ».

Термін, протягом якого виробляється перейменування юридичної особи, становить від 5 годин до 2 робочих днів.

Вигода зміни найменування юридичної особи з Супровід

Компанія Супровід гарантує кожній звернулася компанії:

 • швидку перереєстрацію назви;
 • приведення всіх документів у відповідність з оновленим ім’ям;
 • повне дотримання всіх норм перереєстрації. Відсутність ризику відмови.

Ми працюємо з компаніями будь-якої організаційно-правової форми, тому що досконально знаємо специфіку законодавчого регулювання юридичних осіб. Завдання Супровід – забезпечити для бізнесу Дніпра унікальний реквізит і закріпити його на офіційному рівні як в Реєстрі, так і на документах.

змінити назву з супровід

Вирішили працювати з нами?
У вас залишились питання щодо наших послуг, їх вартості та переліку, або ви вже вирішили що хочете працювати саме з нами — у будь якому разі все що необхідно зробити для вирішення обох питань — це нажати на одну з кнопок
Залишити заявку