ФОП для IT – нюанси

Привіт,  якщо ти сюди зайшов – тобі цікаво як відкрити фоп для ІТ спеціаліста, та що треба врахувати під час відкриття. Все що тобі треба знати буде далі, а якщо залишаться питання – ти завжди можеш написати нам у телеграм.

Перший крок – види діяльності і система оподаткування

Почнемо з видів діяльності, найпоширеніші з них у сфері ІТ це

  • 62.01 – Комп’ютерне програмування;
  • 62.02 – Консультування з питань інформатизації;

Проте, ми рекомендуємо також додати кведи так чи інакше пов’язані з цією сферою, це жодним чином вам не нашкодить, але можливо раз на рік буде дуже корисним, ось перелік кведів які ми радимо додати також:

  • 73.11 – Рекламні агентства;
  • 74.10 – Спеціалізована діяльність із дизайну;
  • 74.90 – Інша професійна, наукова та технічна діяльність;
  • 95.29 – Ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку – ну ви ж “праграміст”)))))

Також, іноді трапляється таке що, наприклад, розробників сайту просять виділити окремо у інвойсах послуги з перекладу, копірайтингу, публікації, та будь що інше. Якщо ви вважаєте що це ваш випадок – краще зібрати перелік самостійно.

Система оподаткування і податки для ІТ

Найскоріше за все вам потрібна 3 група єдиного податку. Вона надає вам законну можливість надавати послуги юридичним особам як резидентам України, так і нерезидентам, тобно компаніям з ЄС, США, Канади та будь яких інших країн світу.

Податки:

Єдиний податок – 5% від суми грошей яка зайшла на рахунок у гривні, або, якщо дохід у валюті – 5% від перерахунку згідно курсу НБУ на день зарахування коштів у валюті.

Наприклад:

ви отримали 50.000 гривень та 1.000 доларів. На дату отримання доларів курс НБУ був 36.75 гривень. У звіті ви повинні записати дохід у розмірі 50.000+1000*36.75=86.750 гривень, і податок буде 4.337,50 гривень.

На час військового стану є можливість платити податок у розмірі 2% замість 5%, якщо хочете скористатись цим – краще напишіть нам, там є нюанси по реєстрації які неможливо зробити через дію.

Єдиний соціальний внесок – 22% від мінімальної заробітної плати. у 2023 році мінімалка 6.700 гривень, а податок буде 1.474 гривні, поте під час війни є пільга і його можна не сплачувати.

Інвойси, рахунки, акти – як отримати гроші

Щоб ваш клієнт мав можливість оплатити ваші послуги – необхідно надати йому Рахунок або Інвойс (те саме що і рахунок, проте дещо складніше).

Після надання послуг (незалежно від факту отримання грошей) обов’язково відписуємо акт приймання – передачі послуг, це ваша безпека.

Більш детально про це ви можете дізнатись на нашому курсі – nextgen.college

Супровід бухгалтера для ІТ підприємця

Якщо ви не хочете самостійно займатись інвойсами, звітами та податками – ми пропонуємо комплексний бухгалтерський супровід для ІТ фахівців.

Що включено:

  • Супровід реєстрації ФОП з урахуванням переведення на 2% без ризиків;
  • Всі звіти;
  • Всі податки;
  • Всі рахунки, інвойси, документи;
  • Консультації за необхідності;

Вартість пакету 1200 гривень на місяць.

Якщо цікаво – залишай заявку, все підкажемо.

отримати консультацію

 

Вирішили працювати з нами?
У вас залишились питання щодо наших послуг, їх вартості та переліку, або ви вже вирішили що хочете працювати саме з нами — у будь якому разі все що необхідно зробити для вирішення обох питань — це нажати на одну з кнопок
Залишити заявку