Сертифікація ISO 22000

Отримати сертифікат ISO 22000 під час військового стану – це можливо. Зараз ситуація швидко змінюється, якщо вам потрібна актуальна інформація щодо сертифікації ISO – залишайте заявку, наш юрист відповість на всі ваші запитання.

отримати консультацію

ISO 22000 – всі, хто працюють з харчовими продуктами знайомі з цією абревіатурою, але не всі знають її значення та історію.

Сертифікат ISO 22000 з’явився у 2005 році, у вигляді стандарту від міжнародної організації по сертифікації «ISO». Стандарт включав у себе базові рекомендації по так званих критичних точках харчового виробництва, і був націлений на оптимізацію виробництва з точки зору якості і безпеки готової продукції.

Це був перший стандарт в цій галузі, і багато в чому він перетинається з іншим відомим стандартом – ISO 9001. Не дивлячись на їх схожість, ISO 22000 зовсім інший стандарт, і в наш час він вже відчутно адаптований під виробництво продуктів харчування будь-якого типу, від напоїв до дієтичних добавок в капсулах.

Переваги сертифікації підприємства на відповідність ISO 22000

Почнемо з того, що розробити та сертифікувати систему якості на основі ISO 22000 можуть будь-які підприємства харчової промисловості, як виробники, так і перевізники, магазини, склади. При цьому, в залежності від бажання замовника можна використовувати різні ступені деталізації процесів на виробництві, наприклад прописати тільки критично вразливі точки, або навпаки, розписати весь цикл виробництва і поведінки персоналу.

Залежно від ступеня деталізації та точності виконання інструкцій співробітниками, ви можете отримати наступні переваги:

 • Стабільна якість готової продукції;
 • Безпечне виробництво без нещасних випадків і псування партій;
 • Порядок при прийманні, переміщенні й зберіганні сировини в процесі виробництва;
 • Зменшення кількості браку по несподіваним для вас або ваших співробітників причин, які нам вже відомі;
 • Згідно з чинним законодавством України, підприємства харчової галузі зобов’язані розробити та використовувати систему якості при роботі з харчовими продуктами. Штрафи для юридичних осіб починаються від 30 мінімальних заробітних плат.

З більш абстрактних понять, але від цього не менш важливих:

 • Ваша компанія буде працювати на основі всесвітньо визнаних принципів, що дозволяє уникнути багатьох помилок на початкових етапах;
 • Ви отримаєте повну картину всіх процесів виробництва, і, у разі необхідності, будете їх коригувати для підвищення якості продукції;
 • Споживач в наш час краще розбирається в продукті, особливо молоде покоління. Наявність позначки про використання міжнародних стандартів підвищить привабливість продукту в його очах.
 • Наявність ISO 22000 або НАССР є обов’язковим для участі в найцікавіших тендерах, а також це важливо для європейських споживачів і імпортерів.

отримати сертифікат

Що потрібно для отримання ISO 22000

Для початку, необхідно розробити саму систему контролю якості, адже сертифікат – це підтвердження її відповідності необхідному рівню.

Для оцінки вартості розробки системи ISO 22000 або НАССР необхідні наступні дані:

 • Кількість офіційно влаштованих працівників – для оцінки складності системи. Система на 10 осіб сильно відрізняється від системи на 50 співробітників;
 • Виробнича площа, і на які ділянки вона поділяється;
 • Опис технологічних процесів, на даному етапі можна своїми словами, без зайвих складностей;
 • Місце вашого підприємства у структурі обігу харчових продуктів – сертифікат ISO 22000 для перевізника в наш час теж не рідкість, тому що сертифікуються всі підприємства в ланцюжку, від виробника сировини до магазину.
 • Наскільки ретельна система вам необхідна – не будемо лукавити, іноді система розробляється по мінімуму, тільки для отримання сертифіката. Але, це краще, ніж її відсутність, а також може врятувати Вас від штрафів.

Після отримання відповідей на ці питання, ми зможемо спрогнозувати для Вас вартість і терміни розробки системи та отримання сертифікату ISO 22000.

Оформлення сертифіката ділиться на наступні етапи:

1) Підготовка базового набору документів;

2) Візит на виробництво для виявлення критичних точок та перевірки систем які вже використовуються на виробництві – дуже часто деякі моменти з рекомендацій використовуються компаніями за замовчуванням, тому що всі рекомендації несуть здоровий глузд. Ми не будемо міняти все до чого ви звикли, якщо це не порушує порядок сертифікації;

3) Доопрацювання пакету документації;

4) Впровадження інструкцій на Ваше підприємство – при бажанні ви можете провести цей етап самостійно;

5) Аудит підприємства на відповідність вимогам стандарту ISO 22000;

6) Видача сертифікату про відповідність Вашого підприємства вимогам стандарту.

В середньому, весь процес займає від 24 робочих днів до пів року, але, у виключних випадках, ми можемо зробити це все швидше.

термінова сертифікація

Чому краще зробити це разом з Супровід ?

 • В нас є досвід впровадження систем для подальшої сертифікації органами сертифікації, акредитованими в Євросоюзі.
 • Ми можемо зробити вашу систему швидше ніж багато інших компаній, але, звичайно, і коштувати це буде дорожче.
 • Ми можемо зробити її більш шаблонною, використовуючи накопичений досвід для простої розробки, в такому випадку буде швидше і дешевше, але це – удар по якості самої системи, і надалі її необхідно доопрацювати.
 • Ми можемо проконсультувати Вас по впровадженню ISO 22000 або НАССР на ваше підприємство безкоштовно.
 • Щорічний аудит ISO 22000 – обов’язкова частина сертифіката. Ми можемо заздалегідь перевірити ваше підприємство на відповідність, а так само допомогти вам пройти цей аудит підправив «гострі кути» вашої системи, якщо її розробляли не ми.
 • Ми можемо масштабувати вашу систему в разі зростання компанії, або переписати її в разі переїзду в нове приміщення, і це буде в рази дешевше ніж розробка нової системи.
 • Ми можемо ще багато іншого, якщо вас цікавить якесь питання – подзвоніть нам та переконайтеся у цьому.
Вирішили працювати з нами?
У вас залишились питання щодо наших послуг, їх вартості та переліку, або ви вже вирішили що хочете працювати саме з нами — у будь якому разі все що необхідно зробити для вирішення обох питань — це нажати на одну з кнопок
Залишити заявку