Сертифікація ISO 28001

Отримати сертифікат ISO 28001 під час військового стану – це можливо. Зараз ситуація швидко змінюється, якщо вам потрібна актуальна інформація щодо сертифікації ISO – залишайте заявку, наш юрист відповість на всі ваші запитання.

отримати консультацію

ISO 28001 – це ретельно пророблений стандарт, який покликаний підвищити рівень безпеки ланцюжків поставок незалежно від регіонів і статусу контрагентів.
Сучасне економічне повідомлення, в тому числі міжнародне бізнес-партнерство і міждержавна торгівля, засновані на поставках. Від їх безпеки і надійності залежить процвітання як окремих регіонів, так і комерсантів. Ненадійна ланцюжок поставок, яка пов’язана з великою кількістю ризиків, ніколи не принесе належної прибутку і довгострокового співробітництва. Саме тому важливо дбати про захист торгівлі і перевезень, з чим і намагається допомогти Міжнародна організація по сертифікації.

Що таке ISO 28001

Стандарт ISO 28001 – це особливий регламент, який зачіпає питання правильної організації менеджменту безпеки ланцюжків поставок. Документ був розроблений в 2007 році Міжнародною організацією зі стандартизації. Зміст стандарту – це конкретні вимоги до системи управління безпекою постачань, наявність яких говорить про високий ступінь захисту. За рахунок встановленого регламенту у кожної організації або установи з’являється єдина модель, по якій можна адекватно оцінювати ступінь захищеності власних поставок.

Особливості сертифікації по ISO 28001

Для початку варто відзначити, що процедура багато в чому схожа з загальним порядком проходження сертифікації по ІСО 28000 (це загальна серія, яка була розроблена для безпеки не тільки поставок, а й вантажів). Встановлено такі вимоги:

 • створення і впровадження якісної системи безпеки ланцюжка поставок;
 • закріплення мінімально можливого рівня безпеки;
 • виконання всіх законодавчих вимог і норм підзаконних актів;
 • визначення області, в яких будуть діяти норми безпеки;
 • розробка плану впровадження.

Крім цього, сертифікація має на увазі також навчання персоналу всім впроваджуються нормам і оцінку самої процедури впровадження (наскільки успішно підприємство справляється з процесом, і чи всі вимоги були виконані).

термінова сертифікація

Переваги використання ISO 28001 для бізнесу

Актуальність і важливість ISO 28001 особливо яскраво проявляється в здійсненні міжнародного співробітництва та взаємодії. Чим більше ланцюжок поставок (і чим більше регіонів вона зачіпає), тим з великими ризиками вона стикається. Впровадження стандарту, в свою чергу, дозволяє:

 1. встановити загальні критерії безпеки на всій довжині ланцюжка поставок;
 2. не залежати від масштабу ланцюга поставок;
 3. адекватно оцінювати рівень захищеності;
 4. швидше отримувати схвалення з боку аудиторів та наглядових органів (так як останні будуть перевіряти за встановленими стандартами);
 5. нарощувати вигідне партнерство з компаніями, які співпрацюють тільки з сертифікованими контрагентами.

Зарубіжні партнери та клієнти віддають перевагу компаніям, які організовують постачання відповідно до встановлених міжнародних стандартів. Саме тому впровадження ІСО 28001 – не просто чергова процедура, яка не принесе ніякої користі. Навпаки: це прямий доступ до найвигідніших замовленнями, надійне довготривале партнерство і відсутність проблем з наглядовими органами.

Хто може отримати сертифікат

Ланцюжок поставок включає велику кількість операцій, які можуть проводитися в різних регіонах, а не тільки в одній конкретній локації. Учасникам торгівлі важливо подбати про якість і захисту на всіх супутніх стадіях.
Як і загальна серія ISO 28000, сертифікація була розроблена спеціально під потреби всіх категорій економічних суб’єктів. Суть стандарту – дати єдині критерії безпеки та оцінки захисту для кожного контрагента, який бере участь в міжнародній торгівлі і постачання. Саме тому сертифікат можуть отримати:

 • обслуговуючі компанії;
 • торгові фірми;
 • логістичні організації;
 • фінансові установи;
 • транспортні компанії;
 • вантажні підприємства.

При цьому не грає ролі організаційно-правова форма або статус суб’єкта. Це можуть бути як часті ТОВ, так і державні підприємства. Сертифікація буде корисна (і важлива) для кожного господарюючого особи, яка здійснює міжнародні (регіональні) поставки. Питання безпеки важливий для кожного учасника торгівлі, і впровадження стандарту – найкраще рішення.

отримати консультацію

Як отримати

Ключове значення має звернення до компетентної фірмі, яка займається професійним впровадженням ІСО і аудитом. Самостійно оформити потрібні свідчення не представляється можливим – аудиторська перевірка і аналіз обов’язкові для кожної організації.
Щоб отримати сертифікат, який підтверджує відповідність всім встановленим міжнародним вимогам, необхідно:

 1. Звернутися до компанії, яка займається впровадженням стандартів.
 2. Здійснити аудит.
 3. Оцінити ризики і знизити їх до оптимальних значень відповідно до мінімальним рівнем безпеки.
 4. Розробити програму запуску.
 5. Навчити персонал (познайомити співробітників з вимогами і регламентами).
 6. Провести безпосередню сертифікацію разом з обслуговуючою організацією.

Обслуговуюча компанія проведе діагностичний аудит вашого підприємства, включно з перевіркою документації (статуту, штатного розкладу, ліцензій та інших важливих актів). Крім цього, також буде потрібно проаналізувати всі бізнес-процеси, пов’язані з поставками, і впровадити нові операції при необхідності.

Необхідні документи для сертифікації

Заявка – основний документ, який необхідний для ініціації процедури. У заявці необхідно вказати свої реквізити, види діяльності та інші важливі відомості. Крім безпосередньої заявної форми, вам також будуть потрібні:

 • статут або установчий договір;
 • локальні акти підприємства;
 • ліцензії (які є);
 • всі необхідні згоди, виражені в письмовій формі.

Як вже було зазначено, під час сертифікації перевіряється вся основна документація фірми. Тому рекомендується заздалегідь підготувати свідоцтва для аудиту.

отримати сертифікат

Переваги отримання ISO 28001 з Супровід

Юридична компанія «Супровід» знає, як гарантовано відповідати встановленим міжнародним стандартам. Наші сильні сторони:

 • лояльна вартість. Наші послуги доступні для будь-якого типу бізнесу;
 • універсальність. Ми працюємо з усіма організаційно-правовими формами;
 • швидкість. Отримання потрібного свідоцтва в стислі терміни;
 • професіоналізм. Ми знаємо специфіку оформлення і проходження процедури.

Якщо ви хочете оперативно і безпомилково отримати сертифікат і довести контрагентам власну придатність для міжнародних поставок, то зверніться в «Супровід». Ми знаємо, наскільки важливо підтвердити свою репутацію на ринку і отримати конкурентоспроможну перевагу.

Вирішили працювати з нами?
У вас залишились питання щодо наших послуг, їх вартості та переліку, або ви вже вирішили що хочете працювати саме з нами — у будь якому разі все що необхідно зробити для вирішення обох питань — це нажати на одну з кнопок
Залишити заявку