Сертифікація продукції
У зв’язку з тим, що з 17 березня 2018 року було опубліковано Наказ Мінекономрозвитку №93, від 26 січня 2018 року, згідно з яким було відкликано старі накази, обов’язкова сертифікація в Україні стала ще більш екзотичними випадками. Перелік продукції, яка попадає під обов’язкову сертифікацію змінюється, тому краще запитайте це в нас, ми перевіримо актуальне законодавство та надамо обґрунтовану відповідь. Також, ми можемо надати лист, який підтвердить що Ваша продукція не підлягає обов’язковій сертифікації.
Основні вимоги до сертифікації продукції
Як говорить назва сертифікату відповідності – сертифікат говорить про відповідність вашої продукції окремим вимогам нормативної документації. Наприклад технічним умовам, або ГОСТам та ДСТУ.
Для того, щоб зробити якісний сертифікат, необхідно визначити які саме показники ви хочете засвідчити, наприклад, для харчової продукції, це може бути випробування на відсутність шкідливих матеріалів, або на склад продукції, якщо вона багатокомпонентна, та навіть на відповідність маркування.
Правильно визначити показники, котрі необхідно засвідчити вам допоможуть ваші покупці – краще за все спитати що саме їх цікавить, і виходячи з їх відповідей отримувати сертифікат відповідності, який підійде усім одразу.
Тож, для отримання сертифікату на продукцію необхідно:
- Обрати показники, за якими буде проводитись оцінка відповідності. Якщо необхідно – ми допоможемо;
- Обрати або надати нормативну документацію, на підставі якої буде визначено методики контролю та обрано випробувальний центр з необхідною акредитацією.
- Зразки готової продукції. Зазвичай це 5-10 звичайних ринкових пакувань, але це вирішує лабораторія. Якщо ж іспити будуть проходити у різних лабораторіях – зразків може знадобитись більше, у будь-якому разі ми заздалегідь повідомимо Вам про це.
- Реквізити Вашого підприємства.
Все інше робимо ми.
Основні етапи сертифікації продукції в Україні
А тут – саме все інше:
- Обрання нормативної документації – зазвичай клієнти не знають що саме їм потрібно, тож ми підбираємо усю нормативну документацію, на підставі якої можна отримати сертифікат на ті показники які цікавлять клієнта.
- Визначення лабораторії – в залежності від продукції необхідно обрати випробувальний центр, у якого наявна відповідна ліцензія та акредитація. Якщо цього не зробити – сертифікат визнають недійсним, тож це важливий етап. Часто виходить так, що випробувальних центрів на один продукт декілька.
- Розрахунок вартості сертифікації – ми попередньо подаємо в випробувальні центри заявки на сертифікацію вашої продукції, щоб отримати попередні розрахунки вартості сертифікації. Заявку заповнюємо ми, Вам нічого не треба робити. Через 2-3 робочих дні після подання заявки ми повідомимо Вам вартість та строки сертифікації саме вашої продукції.
- Підписання договору та передоплата послуг.
- Надання зразків продукції. Уся продукція надсилається нам, усе інше – наша робота. У разі, якщо продукція великогабаритна, наприклад це труби, або щось подібне, представники випробувального центру можуть приїхати на підприємство і самостійно обрати зразки. Це все включено до вартості послуг.
- Проведення іспитів продукції – зазвичай це 8-12 робочих днів, але все залежить від продукції та обраних показників.
- Видача сертифікату відповідності – один день.
Особливості добровільної сертифікації
В Україні немає особливої різниці між процедурою отримання обов’язкового та добровільного сертифіката, але, у разі, якщо ви добровільно отримаєте сертифікат відповідності це може суттєво підняти вашу продукцію в очах у клієнта, адже вважається що підприємство, яке витрачає кошти на сертифікацію у будь-якому разі надійніше та довговічніше, ніж його конкуренти. Процедура добровільної сертифікації наведена вище, але є деякі особливості:
- У разі отримання сертифікату добровільно, ми можемо отримати сертифікат європейського зразка, який буде працювати також на території Євросоюзу.
- Добровільний сертифікат може бути на будь-які характеристики вашого продукту, головне найти нормативну документацію згідно з якою це можна перевірити, наприклад методики іспитів, або розробити ваші власні технічні умови.
Чому краще отримати сертифікат відповідності з Супровід
- Ми можемо надати вам комплексні послуги, необхідні для сертифікації будь-якого продукту;
- Можна отримати європейські сертифікати;
- Ми самостійно підготуємо для Вас перелік нормативної документації, яка необхідна для сертифікації Вашого продукту, якщо Ви його не маєте;
- Ми працюємо з майже усіма випробувальними центрами в Україні, тож ми швидко можемо з’ясувати вартість сертифікації конкретно вашої продукції.
- У деяких випадках ми можемо отримати сертифікат без отримання зразків, наприклад, якщо це відповідність маркування.
- Вам просто сподобається з нами працювати, перевірте.